Jak się bawić podczas kwarantanny?

Jak się bawić podczas kwarantanny? Choć oficjalnie mówi się, że pandemia koronawirusa powoli zaczyna odpuszczać, wielu naukowców jest zdania, że prawdziwa kumulacja zachorowań jest dopiero przed nami. Prawdopodobne jest zatem, że coraz więcej osób trafiać będzie na kwarantannę. Co zatem w przypadku, gdy nieoczekiwanie zostanie się skierowanym właśnie na taką przymusową kwarantannę? Sprawdź, jakie ciekawe rzeczy możesz robić w Warszawie podczas domowej izolacji.

Co jeszcze możesz robić, poza oglądaniem filmów? Najbardziej oczywistą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest czytanie książek. Nie muszą to być od razu traktaty filozoficzne czy rozprawy polityczne (chyba, że masz na to ochotę, to czemu nie?) – świetną rozrywką może być czytanie kryminałów, thrillerów, czy romansów. Jeśli nie posiadasz ich w domu, a kwarantanna nie pozwala na wyjście do biblioteki, zawsze możesz skorzystać z takich stron, jak Legimi, dzięki którym ulubione książki przeczytasz na czytniku, a nawet na smartfonie, czy tablecie. Możesz też skorzystać z audiobooków i słuchać ich na urządzeniach mobilnych, podczas np. gotowania obiadu czy innych codziennych czynności, jak sprzątanie, pranie albo zmywanie.

Na co dzień często brakuje czasu na chwilę wytchnienia. Będąc na kwarantannie, możesz skorzystać z okazji i nadrobić filmowe zaległości. Jeśli nie znajdziesz nic ciekawego w telewizji, skorzystaj z oferty internetowej. Znajdziesz tutaj wiele serwisów filmowych, jak choćby Netflix, HBO, IPLA, czy .cda. Jeśli nie możesz się zdecydować, co byś chciał obejrzeć, skorzystaj z dostępnych na stronach rankingów – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Tak, dobrze słyszysz. Mimo że kwarantanna to czas domowej izolacji i tym samym zakaz odwiedzin i wychodzenia z domu, wciąż jednak możesz być w kontakcie ze swoimi znajomymi. Wszystko za sprawą nowych technologii. Coraz popularniejsze stają się spotkania wirtualne, a nawet wirtualne imprezy. Łącz się ze swoimi znajomymi za pośrednictwem Messengera czy innych wideo komunikatorów, twórz grupy, by być z nimi w regularnym kontakcie. – Tegoroczne święta wielkanocne, w związku z pandemią, spędziliśmy z rodziną zdalnie. Za pośrednictwem internetu udało nam się wszystkim “spotkać”, a rozmowy się nie kończyły. Wieczorem nawet wraz z kuzynami i kuzynkami mieliśmy na Messengerze małą imprezę – wspomina Klara Czerwińska, ekspert rynku gier hazardowych. Ciekawą opcją są też kasyna online, w których możesz skorzystać z trybu demo i zagrać na automatach za darmo.

Siedzenie w domu wcale nie musi być nudne. W internecie znajdziesz masę stron, które zapewnią ci rozrywkę. I mowa tu nie tylko o filmach ze śmiesznymi kotami, czy videoblogach na każdy temat. Wśród nich znajdziesz m.in. takie, które oferują wirtualne zwiedzanie ciekawych miejsc, jak np. Wawelu, muzeum w Luwrze, czy tych mniej znanych, jak zamku w Pszczynie.